Художні фільми про Голокост, які повинен побачити кожен
У кіно - як документальному, так і ігровому - тема Голокосту дала грунт для шедеврів золотого фонду кінематографа. Пропонуємо вашій увазі підбірку фільмів, присвячених одній з головних історичних катастроф.
Список ШиндлераЧорно-білий фільм, який отримав в 1994 році головний «Оскар», розповідає про реально існуючому Оскара Шиндлера, німецькою бізнесмена і члена НСДАП, укрившем на своїх фабриках понад тисячу польських євреїв, яким загрожувало переселення в гетто, а потім табору і неминуча смерть.
На гонорар, отриманий за зйомки фільму, Стівен Спілберг заснував фонд «Шоа», мета якого - збереження письмових свідчень, документів та інтерв'ю з жертвами Голокосту.
Хлопчик в смугастій піжаміЕкранізація однойменного роману Джона Бойна.
Жах Голокосту, показаний через історію двох хлопчиків, маленьких настільки, що вони ще не розуміють, що відбувається. Бруно - восьмирічний син коменданта концентраційного табору - виявляє неподалік від свого нового будинку дивну «ферму», жителі якої ходять в смугастих пронумерованих піжамах і палять щось у величезних печах. Шмуель - новий друг Бруно, «живе» на цій «фермі» за парканом з колючого дроту.
Дружина доглядача зоопаркуНацисти погрожували смертю будь-кому, хто переховував єврея, але Антоніна і Ян Жабинського, доглядачі Варшавського зоопарку, сховали в спорожнілих приміщеннях і клітинах для тварин кілька сотень людей з гетто. Для того, щоб прикрити свою діяльність, подружжя організувало на території зоопарку свиноферму, яка повинна була забезпечувати німецьку армію м'ясом, і постійно підтримували контакт з високопоставленим нацистським чиновником Лутцем Хеком, закоханим в Антоніну.
ПіаністЖиття в єврейському гетто Варшави, населення якого за роки війни зменшилася з 450 тисяч до 37 тисяч осіб, показана в біографічному фільмі, що розповідає історію Владислава Шпільмана, одного з кращих піаністів Польщі. Картина Романа Поланскі була удостоєна «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, а також трьох премій «Оскар».
СвідкиВперше міжнародна знімальна група отримала дозвіл на зйомки біля Стіни Плачу в Єрусалимі і на території музейного комплексу Освенцим.
Кіноальманах, що складається з трьох новел, «Туфельки», «Брут» і «Скрипка», об'єднаних в один фільм, розповідає про єврейську трагедію в Німеччині. Перша частина - історія взуття від вітрини до братської могили. Друга - погляд на Голокост очима собаки, що перетворилася з домашнього улюбленця в охоронця концтабору. Третя - історія одного музичного інструменту до, під час і після війни.
Син СаулаУ 2016 році фільм угорського режисера Ласло Немеша отримав премію «Оскар» в номінації «Кращий фільм іноземною мовою».
Аушвіц, 1944 рік. Саул Аусландер - єврейський полонений, в чиї обов'язки входить кремація убитих. Одного разу в одному з минулих через газову камеру хлопчиків Саул дізнається свого сина і вирішує будь-що-будь поховати його як годиться. Тепер сенс життя чоловіка - уберегти тіло від вогню і знайти рабина. А навколо пекло, зріє повстання, Саул стає вразливим, але продовжує думати тільки про сина, якого у нього, можливо, і не було ніколи. Фільм представлений в онлайн-кінотеатрі ivi безкоштовно.
Коментарі
Дописати коментар